ПОВІДОМЛЕННЯ

Вакцинація проти COVID-19 критично важлива для стримування пандемії у поєднанні з ефективним тестуванням та застережними заходами, що вже застосовуються. Вона дозволить захистити себе і свої родини, щоб повернутися до звичного життя.

Зараз Україна використовує три протикоронавірусні вакцини: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, AstraZeneca різних виробників та CoronaVac від Sinovac Biotech. Усі вони отримали дозвіл Всесвітньої організації охорони здоров’я на екстрене використання.

Вакцини працюють, імітуючи збудника інфекції, – віруси, бактерії або інші мікроорганізми, які можуть спричинити захворювання. Це «навчає» нашу імунну систему швидко та ефективно реагувати на них. Традиційно через щеплення вводять ослаблену форму збудника інфекції, що дозволяє імунній системі сформувати пам’ять про неї. Таким чином, вона зможе швидко розпізнати та побороти інфекцію, перш ніж людина захворіє. Так працюють деякі сучасні вакцини проти COVID-19. При розробленні інших вакцин використовуються нові підходи: йдеться про так звані РНК- та ДНК-вакцини. Замість того, щоб вводити антигени (речовини, які змушують імунну систему виробляти антитіла), РНКта ДНК-вакцини дають нашому організмові необхідний генетичний код, аби імунна система сама виробляла антиген.

Вакцинація проти COVID-19 допоможе вам розвинути імунітет до вірусу. Ваш організм може певним чином реагувати на вакцину, це означає, що ваше тіло вибудовує захист.

Бажаємо вам здоров’я та нагадуємо, що захистити себе та інших від інфікування допоможуть прості та корисні звички:

– мийте руки з милом (не менше 20 секунд щоразу). Якщо такої змоги немає, користуйтеся засобом для дезінфекції рук, який містить щонайменше 70% спирту;

– дотримуйтеся дистанції з людьми понад 1,5 м;

– уникайте скупчень людей і закритих приміщень з поганою вентиляцією. Якщо такої можливості немає, вдягніть маску, прикривши нею рот та ніс і притиснувши спеціальним дротиком до перенісся, й дотримуйтеся дистанції з іншими;

– ніколи й ніде не торкайтеся очей, носа і рота на вулиці, в транспорті або магазині;

– дотримуйтеся кашльового етикету, тобто кашляйте та чхайте в згин ліктя або прикривайте рот і ніс серветкою, яку одразу ж викидайте;

– якомога раніше звертайтеся за медичною допомогою, якщо у вас або дитини підвищена температура, кашель, утруднення дихання або інші симптоми COVID-19;

– добре провітрюйте всі приміщення.

«Сподіваюсь, ми всі розуміємо, що вакцинація – це захист та добробут нашого населення, – наголосив Дубівський сільський  голова  Олександр  Мухар – Адже якщо ми не досягнемо запланованого відсотка проведених щеплень, то це знову буде загрожувати нам локдаунами, а це є економічний спад та проблеми для населення. І ми з вами за це відповідаємо».

Зважаючи на доволі інертне ставлення до вакцинації Дубівської  громади,  серед населення проводиться інформаційна роботу, мета якої – роз’яснення важливості отримання щеплення.

«Це дуже важливо як для країни в цілому, так і конкретно для людей, які хочуть повноцінно жити, подорожувати, – зауважив  сільський голова – Адже в першу чергу – це рівень захисту кожного з нас».

«Вакцинація – це спільна відповідальність влади та медицини перед здоров’ям нашого населення»