Інформація

Протягом вересня-жовтня  відбулося  три засідання робочої  групи  з  розробки Стратегії розвитку Дубівської  сільської  територіальної громади на 2022-2028 роки, яке провів сільський  голова Олександр Мухар.

Засідання носили організаційний характер. Присутніх ознайомили із персональним складом робочої групи з розробки Стратегії, методологією розробки Стратегії.

Обговорили  план  заходів  та строки написання Стратегії, організацію процесу збору даних та проведення соціально-економічного аналізу.

Як зазначив очільник  громади, Стратегія розвитку громади – це дуже важливий документ, який визначатиме пріоритетні напрямки розвитку. Це має бути дорожньою  картою розвитку громади, розробленою за участю активних, професійних та фахових представників громади. Тому до його розробки необхідно залучити максимально можливе коло представників громади, врахувавши їхні пропозиції, думки, бачення, визначитися з пріоритетними напрямками розвитку нашої громади. Саме це дасть можливість  створити реальну і соціально прийнятну Стратегію розвитку Дубівської громади і успішної реалізації в життя її пунктів.

Було розпочато збір даних  для соціально-економічного аналізу громади, до якого долучився ряд структур. В результаті отримано інформацію, яку презентував  сільський голова: що  має громада, яка динаміка процесів в економіці, соціальній сфері, культурі та спорті, демографії, яка ситуація із зайнятістю та безробіттям. Окрім того, проведено опитування жителів громади та власників бізнесу. На основі всіх цих даних розроблено проект SWOT-аналізу, в якому вказано сильні сторони, які можуть стати точками розвитку для громади,  слабкі  внутрішні  сторони  (над чим треба працювати), можливості  та потенційні  загрози  ззовні  (з цією інформацією можна  ознайомитись нижче).

SWOT-аналіз є одним з найбільш популярних аналітичних методів. Він використовується у всіх областях стратегічного планування в якості основного інструменту стратегічного аналізу. Даний аналіз є основою для виявлення і формування основних проблеми та стратегічних питань  Дубівської  громади.

Сильні сторони

Слабкі сторони

-близьке розташування до кордонів ЄС;

-інвестиційна привабливість регіону;

-людський потенціал, проявляється через активну громадянську позицію;

-асоційованість населення з територією;

-природні ресурси:  лісовий фонд, сіль, нафта, глина, мінеральні води

-туристичний та рекреаційний потенціал: тисовий заказник, гори, водоспад, зелені садиби;

-газифікація, доступ до енергопостачання;

-збережена етнічна культура;

-наявність сучасних комунікаційних систем і мереж (Інтернет-зв’язок);

-наявність відновлювальних та альтернативних джерел енергії;

-значний обсяг надходження коштів, досвіду, знань від трудових мігрантів з-за кордону;

-наявність земель для ведення фермерської діяльності;

-наявність вільних сегментів для ведення бізнесу;

-сприятлива екологічна ситуація

-розвинута мережа медичних закладів на території громади;

-розвинута мережа шкільних закладів;

-близькість до залізничного транспорту.

-відсутність досвіду роботи в новоствореній громаді, в тому числі з питань стратегічного планування;

-слабка дорожня інфраструктура, зношеність будинків;

-відсутність централізованого водопостачання та каналізації;

-відсутня генеральна схема планування;

-низька купівельна спроможність населення;

-низький рівень зайнятості населення;

-відсутність єдиної системи географічної інформації (GIS) та менеджменту;

-недостатня кількість дошкільних навчальних закладів.

Можливості

Загрози

-доступність європейських програм транскордонного співробітництва та інших джерел залучення коштів;

-можливість використання відновлювальних джерел енергії;

-можливість громади контролювати всі процеси, які відбуваються в громаді як спосіб запобігати корупції;

-можливість використання Інтернет-ресурсів до промоції  громади, інформування громадян про діяльність ОТГ;

-можливість залучення додаткових джерел фінансування  для розвитку інфраструктури;

-зростання бюджетної самостійності громади;

-створення туристичної зони, розвиток агротуризму, зокрема міжнародного;

-створення фермерських кооперативів виробництва екопродукції;

-створення системи логістики забійних пунктів живої худоби та птиці, пунктів заготівлі молока, овочів, фруктів, ресурсів лісу (ягід, грибів, горіхів тощо);

-запровадження системи первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини європейського зразка;

-підвищення якості середньої освіти, зокрема через розвиток позакласної роботи.

-нестача фінансування ОТГ

-слабкість та нестабільність нормативно-правової бази

-складна політично-економічна ситуація в державі

-інертність державних процесів, яка впливає на активність людей;

-зростання трудової міграції і втрата трудових ресурсів;

-зменшення внутрішнього товарообороту через низьку купівельну спроможність населення;

-зменшення економічної активності жінок через відсутність дошкільних навчальних закладів.