Прес-випуск Товарна структура зовнішньої торгівлі Івано-Франківської області у 2022 році

Дата: 24.02.2023 14:16

Прес-випуск

Товарна структура зовнішньої торгівлі Івано-Франківської області

у 2022 році

Головне управління статистики в Івано-Франківській області інформує.  У 2022р. експорт товарів становив 684,6 млн.дол. США, імпорт – 597,9 млн.дол. (частка експорту та імпорту області склала 1,6 та 1,1 відсотки відповідно до загального обсягу по Україні). У порівнянні з 2021р. обсяги  експорту зменшились на 41,2%,  імпорту – на 39,9%. Сальдо зовнішньої торгівлі товарами в області залишилось позитивним  і склало 86,7 млн.дол. США (у  2021р. також позитивне – 169,5 млн.дол.). Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 1,15 (у 2021р. – 1,17).

Серед регіонів України за обсягами експорту товарів у 2022р. область посіла 21 місце, імпорту – 16, за індексами експорту та імпорту товарів –              18  та 19  місця відповідно.

Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти із 108 країн світу.

Обсяг експорту товарів з Івано-Франківщини до країн Європейського Союзу становив 539,1 млн.дол. США або 78,7% від загальнообласного обсягу експорту та зменшився у порівнянні з 2021р. на 27,7%.

У товарній структурі експорту області значну частку обсягів займали машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання (20,4% експорту області), деревина і вироби з деревини (18,6%),  продукти рослинного походження (14,8%), полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них (13,3%), мінеральні продукти (9,6%), продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості (9,4%).

Імпорт товарів з країн ЄС зменшився проти 2021р. на 31,7% і становив 379,9 млн.дол. США або 63,5%  від загальнообласного обсягу імпорту.

Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали  мінеральні продукти (32,8% імпорту області), машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання (14,7%), полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них (10,6%), продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості (9,6%). Значними були і обсяги імпорту засобів наземного транспорту, літальних апаратів, плавучих засобів (9,1%), недорогоцінних металів та виробів з них (8,7%), текстильних матеріалів та текстильних виробів (5,1%).