Дубівська громада

Івано-Франківська область, Калуський район

Що варто знати про ентеробіоз

Дата: 15.11.2022 11:27
Кількість переглядів: 615

 

РОЖНЯТІВСЬКИЙ ВІДДІЛ КАЛУСЬКОГО

РАЙОННОГО ВІДДІЛУ

ДУ « ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»

 

Що варто знати про ентеробіоз .

Один з поширених і неприємних діагнозів, з якими доводиться мати справу багатьом батькам — «ентеробіоз». Даній проблемі варто приділити увагу, щоб бути здатними захистити своїх дітей  . Це захворювання досить поширене і є результатом зараження гостриками.

     Гострики – невеликі сірувато-білі гельмінти величиною всього 2-12 мм  /наукова назва ентеробіоз/.
Глисти-гострики відрізняються високою швидкістю дозрівання яєць, які самки відкладають в області заднього проходу.Саме при попаданні цих яєць в організм, відбувається зараження глистами дітей і дорослих.Особливо часто з’являються глисти у дітей молодшого віку, які пізнають світ, пробуючи все  «на зуб».                                                                                                  

    Яйця  гостриків дуже малі, тому помітити їх неозброєним оком неможливо. А оскільки вони дуже легко розсіюються, то осідають на часточках домашнього пилу, білизні, одязі, іграшках. Затримуються яйця глистів і на руках дітей, особливо під нігтями. Це виключно паразит людини і зараження ним відбувається безпосередньо від людини до людини через меблі, рушники, постільну і натільну білизну, дверні ручки, туалет і т.д. Найбільш поширеним симптомом є свербіж в перианальнійділянці, особливо вночі.

     Основний метод діагностики – це зішкріб шкіри з перианальної ділянки з подальшою мікроскопією. Таке обстеження, ви можете зробити в  паразитологічній лабораторії Рожнятівського відділу КРВ ДУ «ІФ ОЦКПХ МОЗ України» за адресою смт.Рожнятів вул.16 Липня 27.     При   негативному результаті протягом 3-5 послідовних днів, зазвичай, дозволяє виключити діагноз- ентеробіоз.

Зразки для виявлення гостриків слід збирати вранці перед ранковим відвідуванням туалету!

Дослідження калу на яйця гельмінтів малоінформативно для діагностики ентеробіозу, тому що яйця рідко потрапляють в пробу калу!

Важливим заходом при лікуванні, є гігієнічна обробка: ретельне миття поверхонь, прання натільної і постільної білизни гарячою водою, сушка при високих температурах, ретельне миття рук. Уникайте розчісування анальної області, коротко стрижіть нігті.

Якщо у когось в сім'ї виявлено гострики, то лікування призначається всім контактним особам (родичі і друзі, з ким близько спілкується пацієнт, одноклассники або одногрупники в дитячому садку).

Якщо не лікуватися всім контактним особам одночасно, захворювання може повторюватися знову і знову!

Чим раніше буде виявлена хвороба, тим швидше її зможуть вилікувати!

 

Лікар-паразитолог  Михно Тетяна

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь